Ból zęba? Idź do dentysty! - O dentystach

leczenie kanałowe Żory

Fachowość usług wykonywanych przez dentystę dziecięcego

Dużą popularnością wśród rodziców i ich dzieci cieszy się dentysta dziecięcy. Dzieje się tak dlatego, że nawet dzieci miewają poważne problemy z zębami i muszą one korzystać z różnego rodzaju usług dentyst

Ból zęba? Idź do dentysty! - O dentystach leczenie kanałowe Żory
ycznych. Poza tym charakterystycznym problemem okresu dziecięcego jest problem polegający na tym, że mleczne zęby nie chcą wypadać i nie robią dostatecznej ilości miejsca zębom stałym.

Wobec tego dentyści muszą usuwać zęby mleczne u niektórych dzieci i nadzorować sposób, w jaki wyrastają zęby stałe. Ze względu na to, że dentyści dziecięcy są stale poszukiwani, spełniane przez nich usługi są ogólnie dostępne i świadczone praktycznie od poniedziałku do soboty. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że zazwyczaj są one wykonywane bardzo fachowo.


Encyklopedia o endodoncji

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Opis i definicja stomatologii. Wikipedia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia



© 2019 http://o-dentystach.nowaprawica.bydgoszcz.pl/